top of page
Ieškoti
  • Writer's pictureLieta dėlionės

Truputis dėlionių atsiradimo istorijos

Atnaujinta: 2022-10-05

Dėlionių, žmonių dažnai vadinamų puzlėmis, istorija siekia 1760 metus. Būtent tais metais žymus kartografas Johnas Spilsbury Londone sukūrė pirmąją pasaulyje dėlionę. Manoma, kad ši idėja kilo norint lengviau išmokti tuometinį pasaulio žemėlapį. Žymus žemėlapių sudarytojas J. Spilbury nusprendė pasinaudoti siaurapjūkliu ir žemėlapį supjaustyti į miniatiūrines detales, kad vėliau būtų galima jas atitinkamai sujungti tarpusavyje. Pjaustymas buvo pagrįstas logiškai, pasirinktos pjūvių vietos buvo tikrų šalių sienos, kalnų, žemynų zonos.

Dėlionės ypač išpopuliarėjo per Didžiąją depresiją – ekonominę krizę XX amžiaus pradžioje. Mat tai buvo puikus laisvalaikio leidimo būdas, kuris daug nekainavo ir buvo ilgalaikis. Būtent šiuo metu dėlionės išpopuliarėjo tarp suaugusių, jos tapo tam tikrų įmonių simboliu.

Dėlionės neturi amžiaus cenzo, jos tinka visiems. Jos gerina koncentraciją, mąstymą, krupštumą, atpalaiduoja ir labai įtraukia. Nėra ir sezono dėlionėms, jos tinka bet kada, kai tik yra noro ir laiko.

Dėlionės – puikus užsiėmimas hiperaktyviems vaikams. Įdomūs paveikslėliai prikausto jų dėmesį, suteikia ramybės.

"Lieta dėlionės" sukurtos iš meilės ir begalinio žavėjimosi miestų grožiu, jų nuostabia architektūra, jie nupiešti kaip mes juos matome, jaučiame, tokias spalvas pastebime, kas mums brangu ir istoriškai svarbu.


Su meile iš Vlniaus,

Lieta dėlionės101 peržiūra0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

コメント


bottom of page