top of page

Lietuvos miestų dėlionės

 

Yra keletas Lietuvos vardo kilmės teorijų. "Lieta" - tai senžodis, minėtas M.Valančiaus ir S.Daukanto raštuose, kaip "Lietos sąjunga", Lietos vyrai". Yra manymų, kad  "Lieta" ir bus buvęs tas pirminis pagrindas, būsimos Mindaugo valstybės provaizdis. 

Todėl Lietuvos miestų dėlionės - tai "Lieta dėlionės".

                                                     

Idėją pasiūlė dukros. Jos abi tuomet studijavo užsienio universitetuose, Paryžiuje ir Londone. Jaunesnioji kartą paprašė atsiųsti  kažką  įdomaus apie Vilnių, kad prisistatymo vakare universitete būtų  įdomu parodyti, apie savo mietą papasakoti, taip kaip niekas nesitikėtų ir visi būtų įtraukti. 

Taip gimė Lietuvos miestų dėlionės! Iš begalinio žavėjimosi ir meilės miestams, jų istorijai, architektūrai  ir savitumui. 

Mes iš Lietuvos, bet mes iš skirtingų miestų!  Norėjosi, kad kiekvienas su meile ir užsidegimu pasakotų apie savo miestą, kad ne objektų užrašyti pavadinimai ar istorinės datos svarbios būtų, o emocijos.  Kad dėliodami detales į bendra vaizdą žmonės prisimintų to miesto vietas, o būtent tai paskatintų, įkvėptų  jas aplankyti, arba, kad tėvai dėliodami dėlionę kartu savo vaikais papasakotų įdomią savo miesto istoriją. 

KLAIPEDA_6_jpg__1571591721_17341.jpg

Grafikos dizainerės Gretės Milkintės pagalba mano įdėjos,  objektai ir vizija įgavo grafinį pavidalą. Specializuota spaustuvė puikiai atspausdino ir iškirto visas detales, o 500 detalių sukrito į jaukią lietuvišką dėžutę. Tai puikus suvenyras, miesto reprezentacinė dovana ir edukacinė priemonė. Mums rūpi gamta - dėlionė draugiška aplinkai, perdirbama.

Pirmoji sukurta - mano gimtojo miesto - Vilniaus ir Klaipėdos dėlionė. Paskui sekė Kaunas, Trakai ir  Neringa, vėliau šiaurinės Lietuvos miestai - Šiauliai, Panevėžys. Tuomet Palangos ir BirštonoIr kiekvieną kartą su didžiausiu užsidegimu dėlioju naują dėlionė, įrėminu, pasikabinu  ir labai  didžiuojuos savo veikla. Kiekvieną kartą apie kiekvieno miesto dėlionę pasakoju su didžiuliu užsidegimu. Net nevadinu to verslu - tai širdžiai mieliausi projektai.

Labai norėčiau tokią autorinę dėlionę , kad turėtų Alytaus, Anykščių, Telšių, Plungės...visi miestai! 

Lieta dėlionės - tai Lietuvos miestų dėlionės - viskas kas gražiausias mieste,  kad kiekvienas iš mūsų galėtume būti savo miesto ambasadoriais! 

Didžiuokimės savo miestais, kaip kunigaikštis Gediminas - tikėjęs savo  miesto didybe.  Žavėkimės jais kaip Napoleonai - norintys išsinešti ant delno ne tik šv.Onos bažnyčią, bet ir visą miestą. Tikėkime jais ir visa Lietuva, kaip Vytautas tikėjo pergale.  

 

Mūsų idėja susidomėjoBZN START,   Respublika,  KODAS LTPOZITYVUS.

Su meile iš Vilniaus!

Daiva

bottom of page